Bal ve Çörek Otu Nasıl Kullanılır?
15 Mayıs 2024

Bal ve Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Bal ve Çörek Otu, günümüzde bal ve çörek otu karışımı pek çok insan tarafından tüketilmektedir. Bal ve çörek otunun karıştırılarak harmanlanması neticesinde elde edilen şifalı kürün yararlarını söyle sıralayacak olursak, özellikle kalp rahatsızlıklarını önleyici, adet söktürücü, hafıza güçlendirici ve hafıza ile oluşan sorunları önleyici mükemmel özelliklerinden bahsetmek gerekir.

Bal ve Çörek Otu Karışımının Faydaları Nelerdir?

İnsan sağlığına genel olarak yaptığı katkıdan dolayı yapılan araştırmalar, bu şifa kaynağı karışımı tüm insanların kullanması açısından gerekli ve teşvik edici açıklamalar ve yararları hakkında insanları bilgilendirmeye özen göstermektedirler. Bal ve çörek otunun insanlara faydası da açık açık bir hadisi şerifte de bildirilmiştir. Peygamberimiz (S. A. V.) bu harika bitkiyi çörek otunu met ederek " bu kara taneler de ölümden gayri her dede çare saklıdır" diye belirterek bu her derde deva olan çörek otunun yararlarını açık açık belirtmiştir. Çörek otu taneler şeklinde tüketilmesinin yanı sıra yağından faydalanılarak da kullanılmaktadır. Ayrıca bal da çörek otunda olduğu gibi insan sağlığı için olan faydaları saymakla bitmeyecek kadardır. Balın faydalarından ön önemlilerini sayacak olursak, yüksek tansiyon, Kalp çarpıntısı, kansızlık gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Çörek otu dövülerek toz şekline getirildikten sonra çok hızlı bir şekilde etkisini kaybettiği için ezildikten hemen sonra balla karıştırılması gerekmektedir. Bal ve çörek otunun karıştırılması sonucunda elde edilen karışımın faydalarına birlikte göz atalım.

Bal ve Çörek Otu Birlikteliğinin Faydaları Nelerdir?
  • Kalp büyümesine engel olur ve büyüyen kalp, eski sağlığına ve kavuşur.
  • Bal ve çörek otu karışımı kan yapıcı özelliğe sahiptir.
  • Romatizma rahatsızlığına iyi gelir.
  • Unutkanlığa iyi gelerek hafızayı güçlendirir.
  • Nefes darlığı, balgam ve öksürük için faydalıdır.
  • Emziren annelerde süt artırıcı özelliğe sahiptir.
  • Adet sorunu olan kişilerde adet dönemini düzenleyerek adet söktürmede kullanılır.
Bal ve Çörek Otu Karışımı Nasıl Yapılır?

6 gr tane çörek otu, havan yardımıyla ezilerek toz şekline getirildikten sonra 1 çorba kaşığı süzme bal ile iyice karıştırılarak harmanlanır ve her sabah düzenli olarak aç karnına sabahları tüketilir. Bal ve çörek otunun muhteşem birlikteliği neticesinde harika özellikler barındıran sağlık deposu bir iksire sahip olabilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Çörek Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Çörek Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Yağı Zayıflatırmı

Çörek Otu Yağı Zayıflatırmı

Çörek Otu Yağı Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Yağı Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Çörek Otunun Faydaları Nelerdir?

Çörek Otunun Faydaları Nelerdir?