Hastalığa Göre Çörek Otunun Kullanımı
15 Mayıs 2024

Hastalığa Göre Çörek Otunun Kullanımı

Hastalığa göre çörek otu kullanımı, çörek otu birçok hastalığın geçmesinde ve birçok hastalığın oluşumunu engelleyecek bir bitki olmaktadır. Sizler de kimyasal ilaç kullanmak istemiyorsanız o zaman mutlaka, çörek otu kullanarak sağlığınızı korumuş olacaksınız.

Astım ve Solunum Yolu sorunu İçin: 2 çay kaşığı Türk kahvesinin içerisine, Bir çay kaşığı çörek otu yağı karıştırılır. Günde sabah ve uyumadan önce almanız gerekmektedir. Ayrıca Solunum yoluna çok iyi geldiği için mutlaka göğsünüzü Çörek otu yağı ile ovmanız gerekmektedir. Ayrıca çörek otunu kaynatarak buharını solunmanızda üst solunum yollarınızın açılmasına neden olacaktır.

Sırt Ağrıları İçin: Az miktarda çörek otu yağını ısıtmanız gerekmektedir. Hafif ılıdığı zaman sırtınıza masaj yapılarak sürülmesi gerekmektedir. Eğer ağrılarınız çok fazlaysa, o zaman mutlaka günde 3 defa sırtınıza masaj yaptırmanız gerekmektedir.

Romatizma ağrıları: Sizin de geçmek bilmeyen romatizma ağrılarınız varsa, masaj yaparak süreceğiniz çörek otu yağı sayesinde romatizma ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz.

Şeker Hastalığı: Hardal tohumu ve çörek otunu mikserden geçirip toz haline getirin. Bu karışımı ister bal ya da ister reçel ile karıştırdıktan sonra her gün 1 tatlı kaşığı yemeniz kan şekerinizi dengelemiş olacaktır.

İshal: 1 kâse yoğurt içine, 1 fincan çörek otu yağını karıştırmanız gerekmektedir. İyice karıştırdığınız bu karışımı yemeniz halinde, ishal sorununuz ortadan kalkacaktır.

Kuru Öksürük: Türk kahvesine karıştıracağınız çörek otu sayesinde kuru öksürüğünüz geçecektir. Günde iki defa tüketmeniz önerilmektedir.

Burun Tıkanıklığı: Çörek otu yağını tıkalı olan burun deliğine damlatmanız halinde, burun deliğinizin tıkanıklığı geçecek ve normal nefes alacaksınız.

Saçlarınızın Kırlaşması: Çörek otu yağı ile saç diplerinize haftada bir defa masaj yapmanız gerekmektedir.

Saç Dökülmesini engellemek için: Çaya bir bardak çörek otu yağı karıştırıp için ve aynı şekilde çörek otunun yağını saç diplerinize masaj yaparak sürerseniz herhangi bir dökülmenin ardına geçmiş olacaksınız.

Baş Ağrısı: Çörek otu yağı ile alın kısmınızı ovduktan sonra, bandajla sarın. Ayrıca, sabahları bir tatlı kaşığı çörek otu yemeniz de faydalı olacaktır.

Cilt kırışıklıkları: Çörek otu yağını ve zeytinyağını karıştırdıktan sonra, cildinize sürmeniz gerekmektedir. Böylece cilt kırışıklıklarının önüne geçmiş olacaksınız.

Yüksek Tansiyon: Sarımsakları ve çörek otunu havanda iyice ezin. Ne zaman tansiyonunuz yükselirse bu karışıma birkaç damla limon damlatarak bir tatlı kaşığı kadar yemeniz de fayda vardır.

Yorgunluk ve Uyuşukluk: 1 tatlı kaşığı çörek otunu, 1 bardak taze sıkılmış Portakal suyu ile için. Bunu 10 gün kadar yaptığınız zaman yorgunluğunuz ve var olan uyuşukluğunuz geçecektir.

Hafıza güçlendirme: İki yemek kaşığı naneyi kaynatınız ve 1 su bardağı içerisine dört beş damla çörek otu yağı karıştırıp, her sabah içiniz.

Diş Ağrısı: Elma sirkesi ile çörek otu tohumlarını kaynatmanız gerekmektedir. Ardından, suyu süzdükten sonra suya 2 yemek kaşığı çörek otu yağı damlatarak ağzınızda gargara yapınız.

Hastalığa Göre Çörek Otunun Kullanımı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Çörek Otu Nerede Yetişir?

Çörek Otu Nerede Yetişir?

Çörek Otu ile Zayıflama

Çörek Otu ile Zayıflama

Editörün Seçtiği

Çörek Otunun Hikayesi

Çörek Otunun Hikayesi

İlginizi Çekebilir

Çörek Otu Nedir?

Çörek Otu Nedir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Çörek Otu Yağı Neye İyi Gelir?

Çörek Otu Yağı Neye İyi Gelir?

Hastalığa Göre Çörek Otunun Kullanımı

Hastalığa Göre Çörek Otunun Kullanımı

Çörek Otu Karaciğere İyi Gelir  mi?

Çörek Otu Karaciğere İyi Gelir mi?

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Zayıflatırmı Zayıflamaya Etkileri

Çörek Otu Zayıflatırmı Zayıflamaya Etkileri